Warsztaty dla fotografów

Zapraszam Was serdecznie na warsztaty z fotografii portretowej i modowej. W trakcie wielu rozmów i spotkań, a także po swojej pracy, widzę, jak ważne jest zbudowanie własnego, mocnego stylu, a co za tym idzie – portfolio. Wiem też, że czasem drobna zmiana w myśleniu, podejściu, planowaniu, potrafi zrobić ogromną różnicę w efekcie końcowym. Często na warsztaty trafiają do mnie osoby, które od dawna utknęły w martwym punkcie, nie widzą żadnego progresu w swojej pracy, rodzi się zrezygnowanie i frustracja, a wystarczy spojrzeć na siebie i fotografię świeżym okiem, i na nowo odkrywają pasję.

To są właśnie rzeczy, które będziemy robić w trakcie tych intensywnych 8 godzin – porozmawiamy o tym, czym jest dobry portret, jak pracować z modelką, znaleźć idealną ekipę, jak się rozwijać, wypracować własny styl, poruszymy także biznesowe zagadnieniamarketing, znajdowanie klientów, a przede wszystkim będziemy robić zdjęcia.

To co dla mnie zawsze było najważniejsze, to indywidualne podejście i czas dla każdego z Was, dlatego też nie ma u mnie robienia zdjęć zza ramienia, czy wszyscy na raz – każdy z Was ma indywidualny czas na pracę z modelką, każdy dostanie ode mnie wskazówki, co poprawić, a przede wszystkim każdy z Was będzie mógł pytać o wszystko, co związane z fotografią i biznesem fotograficznym.

Aby zapewnić Wam największą różnorodność i pozwolić, aby każdy wyszedł z unikalnym portfolio (a nie każdy z uczestników z identycznymi zdjęciami!), do współpracy zaprosiłam dwie wyjątkowe modelki (przy pełnym składzie warsztatowym pojawi się także model!), rewelacyjną wizażystkę i wspaniałą stylistkę. Pracować będziemy na kilku planach, w różnych stylizacjach, aby pokazać Wam, jak wiele można zrobić nawet w mocno ograniczonym czasie, przy małym budżecie.


Ramowy plan szkolenia:

9.00 – 9.15 omówienie potrzeb i dotychczasowego portfolio uczestników, zapoznanie się

9.15- 11.00 część teoretyczna, podzielona na dwie części:

1) biznes a fotografia – ogromna dawka teorii niezbędnej w pracy fotografa modowego i komercyjnego

 • rozróżnienie typów sesji i ich krótka charakterystyka: testy agencyjne, lookbook, kampania, konkursy wizażowe, edytoriale, sesje biznesowe, sesje lifestyle, sesje rodzinne, itd.
 • tfp – czy jest sens robić sesje za darmo?
 • social media, marketing, kontakt z klientem, publikacje w magazynach

2) szczegółowe omówienie fotografii portretowej

 • Kreowanie atmosfery na sesji – jak uzyskać naturalność na zdjęciach?
 • Czym charakteryzuje się świetny portret?
 • Jaki sprzęt wybrać do fotografii portretowej?
 • Jak pracować z modelką, ekipą, a jak z osobą bez doświadczenia (klientem)?
 • Jak zbudować własne „studio” w dowolnej przestrzeni z minimalnym nakładem finansowym.
 • opowiem Wam również o pracy z Gwiazdami, jak pozyskać ciekawe, piękne, znane twarze do swoich projektów!

11.00 – 11.30 panel ze stylistką Martą Waluk oraz wizażystką Beatą Krzyżostaniak– omówienie stylizacji oraz makijażu, które sprawdzą się przy testach/sesji portretowej; na co należy zwrócić uwagę przy pracy ze stylistką oraz wizażystką, jak pozyskać takie współprace, jak wygląda przygotowanie większej sesji i relacje fotograf – modelka – ekipa – klient, czas na pytania do dziewczyn

11.30 – 13.30 sesja z modelką – każdy ma czas na indywidualną pracę z Modelkami, będziemy zmieniać stylizacje oraz plany zdjęciowe, aby przejść zarówno przez klasyczny portret, jak i tworzenie testów agencyjnych, a przede wszystkim, aby każdy mógł stworzyć zdjęcia zgodne ze swoim stylem i wyczuciem!

 • Praca w naturalnym świetle.
 • Jak wykorzystać nawet małą powierzchnię i naturalne światło do kreatywnych, różnorodnych, zapadających w pamięć portretów?
 • Jak pracować z modelką oraz “nie-modelką” na sesji portretowej?
 • Jakie pozy sprawdzają się przy sesjach portretowych (także na sesjach biznesowych/wizerunkowych!)
 • Pokaz jak pracuję, jak można w naturalnym świetle w kilka minut stworzyć piękne zdjęcia wizerunkowe/testowe!

13.30-14.00 przerwa lunchowa
14.00 – 14.30 omówienie sesji fashion/beauty

 • Jak stworzyć spójny edytorial
 • Organizacja ekipy, stylizacji, makijażu, tworzenie moodboardu.
 • Sprzęt do sesji fashion, omówienie najczęściej wykorzystywanych setów oświetleniowych (po warsztatach każdy uczestnik dostanie pdf z 3 najczęściej wykorzystywanymi przeze mnie setami)
 • pokazanie na przykładach, że nawet sesje reklamowe można zrobić w naturalnym świetle/ z jedną lampą!

14.30- 16.30 drugi blok sesyjny – fotografia komercyjna:

 • fashion/beauty (w naturalnym/stałym świetle) – W trakcie sesji będziemy zmieniać stylizacje, aby każdy z uczestników miał różnorodne portfolio
 • w tej części skupimy się przede wszystkim na pokazaniu produktu – ubrań, kosmetyku, biżuterii, pokażę Wam, że nawet w naturalnym świetle/ z jedną lampą można stworzyć piękną kampanię! I że ograniczenia sprzętowe są jedynie w Waszej głowie! Skupimy się też na pozach, również tych, które wykorzystujemy przy sesjach biznesowych, prywatnych.
 • Niezmiennie każdy z Uczestników będzie miał zapewnioną indywidualną pracę z modelkami pod okiem moim, a także Wizażystki oraz Stylistki.

16.30- 17.00 post produkcja i czas na pytania;

 • Retusz “zwykły”, a high-end – jakie są różnice, czy trzeba spędzać długie godziny nad retuszowaniem zdjęć?
 • omówienie efektów sesji , czas na pytania
 • Narzędzia ułatwiające retusz, selekcję oraz organizację zdjęć – czyli jak oszczędzać czas i spędzać nad zdjęciem dosłownie sekundę.
 • po warsztatach każdy z uczestników dostanie filmik z retuszu zdjęć i tydzień po warsztatach organizuję godzinnego zooma, w trakcie którego będziemy omawiać retusz oraz będzie czas na zadanie wszystkich dodatkowych pytań

Dla Kogo są te warsztaty?
Dla każdego, kto chce się rozwinąć! Nawet jeśli nie znasz technicznych pojęć, to pomogę również z tym. Jeśli nie chcesz tracić czasu na oglądanie milinów tutoriali, tylko od razu dostać całą wiedzę, jakiej potrzebujesz – to miejsce dla Ciebie. Zapraszam osoby, które chcą robić lepsze zdjęcia portretowe, fashion, czy beauty, ale także każdą osobę, która chce nauczyć się jak pracować z ekipą na planie i przed sesją, jak ustawiać modelkę, a po warsztatach wyjść z przepięknym portfolio.

Termin warsztatów :20.11.2021

Koszt warsztatów : 1599 zł (w przedsprzedaży 1299 zł do 31.10.2021)
Liczba uczestników : max 12 osób
Uczestnik powinien ze sobą zabrać : aparat z obiektywem/ obiektywami, laptop
Cena zawiera : lunch, napoje i przekąski, 2 Modelki + Modela przy 10 osobach, doświadczoną Wizażystkę i Stylistkę.
Oczywiście istnieje możliwość wystawienia faktury.

Zapisy poprzez email: info@martamachej.com

Kilka opinii z poprzednich warsztatów:

„Miałam przyjemność uczestniczyć w pierwszej edycji warsztatów Marty. Dla mnie nie były pierwsze, a po nich byłam na jeszcze paru i sądzę, że mam porównanie i z całą pewnością najlepsze wspomnienia mam po spotkaniu z Martą Machej. Marta przede wszystkim jest ogromnie empatyczną, ciepłą osobą, która naprawdę chętnie dzieli się swoim doświadczeniem, a nie tylko książkową wiedzą, którą możecie poznać… z książek. Uchyla solidnego rąbka tajemnicy dość hermetycznego świata mody i branży beauty. Sama historia kariery Marty (ciągle w toku:) jest mocno inspirująca i dostajemy solidnego kopa do działania, bo przede wszystkim mamy namacalny dowód, „że można i da się”. Dla zainteresowanych tematem te warsztaty to naprawdę perełka ale również pod względem techniki portretowania i obróbki można dowiedzieć się kilku nowych rzeczy. Warsztaty prowadzone są w luźnej atmosferze, co zachęca do zadawania pytań, a odpowiedzi zawsze są ciekawe i wyczerpujące, często podparte jakąś zawodową anegdotką. Modelki pozujące podczas warsztatów to zawsze profesjonalistki, indywidualnego czasu przeznaczonego na zdjęcia z nimi jest w sam raz, po warsztatach wracamy z solidną porcją materiału. Jest na czym pracować i komu to pokazać, bo prowadzący chętnie ocenia podesłane efekty i dzieli się wskazówkami – to kolejna mocna strona tych warsztatów. Podkreślam, że to były pierwsze warsztaty więc podejrzewam że każde kolejne wyglądają jeszcze lepiej 🙂 więc jeśli się zastanawiacie to przestańcie 🙂 nie zawiedziecie się 🙂 „

Joanna Matynia

Interesujesz się fotografią? Chcesz pogłębić swoją wiedzę, dowiedzieć się gdzie szukać inspiracji, zrobić krok na przód? Warsztaty fotograficzne z Martą Machej są właśnie dla Ciebie. Nie ważne na jakim poziomie jesteś. Warsztaty z Martą to czas, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Zapewnią Wam podstawy teoretyczne i praktyczne, zainspirują, pokaż jak wygląda świat fotografa z wieloletnim doświadczeniem, dodadzą wiatru w skrzydła i motywacji do działania. Sprawdziłem osobiście, polecam!

Marcin Szkolnicki