Warsztaty dla fotografów

Zapraszam Was serdecznie na warsztaty z fotografii portretowej i modowej. W trakcie wielu rozmów i spotkań, a także po swojej pracy, widzę, jak ważne jest zbudowanie własnego, mocnego stylu, a co za tym idzie – portfolio. Wiem też, że czasem drobna zmiana w myśleniu, podejściu, planowaniu, potrafi zrobić ogromną różnicę w efekcie końcowym. Często na warsztaty trafiają do mnie osoby, które od dawna utknęły w martwym punkcie, nie widzą żadnego progresu w swojej pracy, rodzi się zrezygnowanie i frustracja, a wystarczy spojrzeć na siebie i fotografię świeżym okiem, i na nowo odkrywają pasję.

To są właśnie rzeczy, które będziemy robić w trakcie tych intensywnych 8 godzin – porozmawiamy o tym, czym jest dobry portret, jak pracować z modelką, znaleźć idealną ekipę, jak się rozwijać, wypracować własny styl, poruszymy także biznesowe zagadnieniamarketing, znajdowanie klientów, a przede wszystkim będziemy robić zdjęcia.

To co dla mnie zawsze było najważniejsze, to indywidualne podejście i czas dla każdego z Was, dlatego też nie ma u mnie robienia zdjęć zza ramienia, czy wszyscy na raz – każdy z Was ma indywidualny czas na pracę z modelką, każdy dostanie ode mnie wskazówki, co poprawić, a przede wszystkim każdy z Was będzie mógł pytać o wszystko, co związane z fotografią i biznesem fotograficznym.

Aby zapewnić Wam największą różnorodność i pozwolić, aby każdy wyszedł z unikalnym portfolio (a nie każdy z uczestników z identycznymi zdjęciami!), do współpracy zaprosiłam dwie wyjątkowe modelki (przy pełnym składzie warsztatowym pojawi się także model!), rewelacyjną wizażystkę i wspaniałą stylistkę. Pracować będziemy na kilku planach, w różnych stylizacjach, aby pokazać Wam, jak wiele można zrobić nawet w mocno ograniczonym czasie, przy małym budżecie.


Ramowy plan szkolenia:

9.00 – 9.30 omówienie potrzeb i dotychczasowego portfolio uczestników, zapoznanie się

9.30- 11.00 część teoretyczna, podzielona na dwie części:

1) biznes a fotografia – ogromna dawka teorii niezbędnej w pracy fotografa modowego i komercyjnego

 • rozróżnienie typów sesji i ich krótka charakterystyka: testy agencyjne, lookbook, kampania, konkursy wizażowe, edytoriale, sesje biznesowe, sesje lifestyle, sesje rodzinne, itd.
 • tfp – czy jest sens robić sesje za darmo?
 • social media, marketing, kontakt z klientem, publikacje w magazynach

2) szczegółowe omówienie fotografii portretowej

 • Kreowanie atmosfery na sesji – jak uzyskać naturalność na zdjęciach?
 • Czym charakteryzuje się świetny portret?
 • Jaki sprzęt wybrać do fotografii portretowej?
 • Jak pracować z modelką, ekipą, a jak z osobą bez doświadczenia (klientem)?
 • Jak zbudować własne „studio” w dowolnej przestrzeni z minimalnym nakładem finansowym.

11.00 – 13.00 sesja z modelką – każdy ma czas na indywidualną pracę z Modelkami, będziemy zmieniać stylizacje oraz plany zdjęciowe, aby przejść zarówno przez klasyczny portret, jak i tworzenie testów agencyjnych, a przede wszystkim, aby każdy mógł stworzyć zdjęcia zgodne ze swoim stylem i wyczuciem!

 • Praca w naturalnym świetle.
 • Jak wykorzystać nawet małą powierzchnię i jedno źródło światła do kreatywnych, różnorodnych, zapadających w pamięć portretów?
 • Jak pracować z modelką oraz “nie-modelką” na sesji portretowej?
 • Jakie pozy sprawdzają się przy sesjach portretowych (także na sesjach biznesowych/wizerunkowych!)

13.00-13.30 przerwa lunchowa
13.30 – 14.00 omówienie sesji fashion/beauty

 • Jak stworzyć spójny edytorial
 • Organizacja ekipy, stylizacji, makijażu, tworzenie moodboardu.
 • Sprzęt do sesji fashion, omówienie najczęściej wykorzystywanych setów oświetleniowych

14.00- 15.30 drugi blok sesyjny:

 • fashion/beauty (w naturalnym/stałym świetle oraz z błyskiem – wg. chęci Uczestników) – W trakcie sesji będziemy zmieniać stylizacje, aby każdy z uczestników miał różnorodne portfolio i jako efekt końcowy pokazać Wam, że nawet w bardzo krótkim czasie można stworzyć bardzo różnorodne, a jednocześnie spójne fotografie
 • w trakcie tej części pokażę Wam proste, łatwe do wykorzystania i zmiany sety oświetleniowe, aby zlecenia komercyjne w studio nie były dla Was stresujące, a także pokażę Wam, że świetne rezultaty można osiągnąć nawet przy wykorzystaniu tylko jednej lampy!
 • Niezmiennie każdy z Uczestników będzie miał zapewnioną indywidualną pracę z modelkami pod okiem moim, a także Wizażystki oraz Stylistki.

15.30- 17.00 post produkcja i czas na pytania;

 • Retusz “zwykły”, a high-end – jakie są różnice, czy trzeba spędzać długie godziny nad retuszowaniem zdjęć?
 • omówienie efektów sesji ,
 • Narzędzia ułatwiające retusz, selekcję oraz organizację zdjęć – czyli jak oszczędzać czas.
 • Pokaz retuszu na żywo/ filmiki z retuszem na zdjęciach z warsztatów do pracy w domu
 • Możliwość zadawania pytań

Dla Kogo są te warsztaty?
Dla każdego, kto chce się rozwinąć! Nawet jeśli nie znasz technicznych pojęć, to pomogę również z tym. Jeśli nie chcesz tracić czasu na oglądanie milinów tutoriali, tylko od razu dostać całą wiedzę, jakiej potrzebujesz – to miejsce dla Ciebie. Zapraszam osoby, które chcą robić lepsze zdjęcia portretowe, fashion, czy beauty, ale także każdą osobę, która chce nauczyć się jak pracować z ekipą na planie i przed sesją, jak ustawiać modelkę, a po warsztatach wyjść z przepięknym portfolio.

Termin warsztatów :


Koszt warsztatów : 1399 zł
Liczba uczestników : max 12 osób
Uczestnik powinien ze sobą zabrać : aparat z obiektywem/ obiektywami, laptop
Cena zawiera : lunch, napoje i przekąski, 2 Modelki + Modela przy 10 osobach, doświadczoną Wizażystkę i Stylistkę.
Oczywiście istnieje możliwość wystawienia faktury. Zapisy poprzez email: info@martamachej.com

Kilka opinii z poprzednich warsztatów:

„Miałam przyjemność uczestniczyć w pierwszej edycji warsztatów Marty. Dla mnie nie były pierwsze, a po nich byłam na jeszcze paru i sądzę, że mam porównanie i z całą pewnością najlepsze wspomnienia mam po spotkaniu z Martą Machej. Marta przede wszystkim jest ogromnie empatyczną, ciepłą osobą, która naprawdę chętnie dzieli się swoim doświadczeniem, a nie tylko książkową wiedzą, którą możecie poznać… z książek. Uchyla solidnego rąbka tajemnicy dość hermetycznego świata mody i branży beauty. Sama historia kariery Marty (ciągle w toku:) jest mocno inspirująca i dostajemy solidnego kopa do działania, bo przede wszystkim mamy namacalny dowód, „że można i da się”. Dla zainteresowanych tematem te warsztaty to naprawdę perełka ale również pod względem techniki portretowania i obróbki można dowiedzieć się kilku nowych rzeczy. Warsztaty prowadzone są w luźnej atmosferze, co zachęca do zadawania pytań, a odpowiedzi zawsze są ciekawe i wyczerpujące, często podparte jakąś zawodową anegdotką. Modelki pozujące podczas warsztatów to zawsze profesjonalistki, indywidualnego czasu przeznaczonego na zdjęcia z nimi jest w sam raz, po warsztatach wracamy z solidną porcją materiału. Jest na czym pracować i komu to pokazać, bo prowadzący chętnie ocenia podesłane efekty i dzieli się wskazówkami – to kolejna mocna strona tych warsztatów. Podkreślam, że to były pierwsze warsztaty więc podejrzewam że każde kolejne wyglądają jeszcze lepiej 🙂 więc jeśli się zastanawiacie to przestańcie 🙂 nie zawiedziecie się 🙂 „

Joanna Matynia

Interesujesz się fotografią? Chcesz pogłębić swoją wiedzę, dowiedzieć się gdzie szukać inspiracji, zrobić krok na przód? Warsztaty fotograficzne z Martą Machej są właśnie dla Ciebie. Nie ważne na jakim poziomie jesteś. Warsztaty z Martą to czas, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Zapewnią Wam podstawy teoretyczne i praktyczne, zainspirują, pokaż jak wygląda świat fotografa z wieloletnim doświadczeniem, dodadzą wiatru w skrzydła i motywacji do działania. Sprawdziłem osobiście, polecam!

Marcin Szkolnicki