FAQ

faq

Kilka odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania 😉

 • Czy i jak można umówić się z Tobą na sesję?

Wystarczy napisać! 🙂 Na sesje zapraszam każdego. Wiele osób, które fotografowałam, nigdy wcześniej nie lubiło aparatu, a po sesji to się zupełnie zmieniało. Nie musisz być profesjonalną modelką/modelem, aby się do mnie zgłosić! Chcesz piękne portrety na „stare” lata, albo zrobić zmysłową sesję dla ukochanego – wystarczy, że wyślesz mi maila i na pewno coś wymyślimy!

 • Czy pomagasz pozować?

Oczywiście! Zresztą przed i w trakcie sesji pokazuję Ci moją kolekcję inspiracji, aby pozowanie było łatwiejsze. Ale nie martw się – jestem przeciwniczką „sztywnego” ustawiania, nie usłyszysz ode mnie na sesji „Stań tam i się uśmiechnij”. Obiecuję, że będzie dużo śmiechu, ale tylko naturalnego. Stawiam zawsze na naturalność i pokazanie prawdziwej osoby.

 • Czy wykonujesz sesje tfp?

Jak najbardziej, ale bardzo wybiórczo. Chętnie pracuję z osobami o doświadczeniu podobnym do mojego. Jeśli nie masz doświadczenia, ale jesteś piegusem, masz wyjątkowe cechy wyglądu – których może nawet czasem nie lubisz, zgłoś się, dołączając swoje zdjęcia, może uda nam się coś podziałać. Jeśli masz wyjątkowy pomysł, wizażystkę, stylistkę, wszystko dopracowane, albo masz możliwość zdobyć coś wyjątkowego na sesję – pałac, genialne wnętrze, obłędną suknię, jakiś dodatek – też dawaj znać, najlepiej z dołączonym portfolio i mood boardem sesji 🙂

 • Jakie sesje wykonujesz i za ile?

Właściwie prawie każde…. Choć przyznam, że najlepiej czuję się w portretach, sesjach zmysłowych (bielizna i akty) i ślubach. kocham też sesje ze zwierzętami. Natomiast, jeśli jesteś w ciąży, chciałabyś sesję rodzinną, niedawno urodzonego maleństwa, tym też się zajmuję. Jeśli poprosisz o sesję, której nie jestem pewna, czy podołam – nie martw się, powiem Ci o tym i polecę kogoś, kto zajmuje się tym na co dzień. Ceny ustalam indywidualnie w zależności od sesji.

 • Czy wykonujesz makijaż?

Nie, od dawna zostawiam to profesjonalistkom. Regularnie współpracuję z całą ekipą wizażystek, fryzjerek, stylistów w Szczecinie, Warszawie i kilku innych miastach. Profesjonalne przygotowanie przed sesją to 1/3 sukcesu, Twoje lepsze samopoczucie, a także gwarantowany profesjonalny efekt.

 • W jakim mieście pracujesz?

Głównie Szczecin. Często bywam w Warszawie, ale wtedy do sesji (także tfp), doliczam koszty podróży. Własciwie mogę z Tobą jechać w każde miejsce w Polsce i na świecie!

 • Nie mam pomysłu i doświadczenia – czy jest szansa się z Tobą spotkać?

Tak, jak już pisałam – pomagam Ci od początku do końca sesji, a także na długo przed. Mam mnóstwp swoich pomysłów, więc starczy, że zrobisz pierwszy krok i dasz mi znać, że marzysz o sesji.

 • Ile trwa sesja?

To zależy od tego, co planujemy. Średnio na sesję płatną rezerwuję około 2 h, ale jest to bardzo płynne. Naprawdę dobre zdjęcia jestem w stanie zrobić w 15 minut, dlatego jeśli spotykamy się na sesję tfp, godzina to absolutne maksimum, które przewiduję, chyba że jest to duży projekt. W krótszym czasie wychodzą znacznie lepsze efekty, a gdy obie strony wiedzą, co robić… lepiej po 30 minutach pójść na kawę!

 • Marzy mi się zagraniczna sesja. Jakie są koszty?

Tego typu sesje są oczywiście indywidualnie wyliczane. Ale kocham podróżować, znajduję tanie loty i noclegi, więc śmiało pisz, gdzie chciałabyś zdjęcia!

 • Jak przygotować się na sesję?

Najlepiej przyjdź „saute” – bez makijażu (gdy mamy sesję z wizążystką), z czystymi włosami (uwaga na odżywki), weź ubrania, o których wcześniej rozmawiamy, nawet trochę więcej, z zadbanymi paznokciami i tyle.

 • Czy podpisujesz umowę przed sesją?

Tak. Mam gotowy formularz, który wysyłam przed sesją.

 • Czy mogę wziąć na sesję chłopaka, koleżankę, albo swojego zwierzaka?

Kogokolwiek chcesz. Nie mam problemu z pracą przy innych osobach, choć wiem z doświadczenia, że osoba towarzysząca na sesji potrafi skutecznie rozpraszać i „przeszkadzać” w wytworzeniu odpowiedniej atmosfery. Ale decyzja należy tylko do Ciebie.

 • Jak długo zajmujesz się fotografią?

Na poważniej, gdy to zaczęło już jakoś wychodzić będą jakieś 3 lata. Debiut (co sprawdzałam przy okazji pewnego konkursu) miałam na początku 2014 roku, gdzie po raz pierwszy się publicznie wystawiałam. Za początek „kariery” uznaję swoją wystawę w Galerii Funky, poświęconą pamięci Patrycji Herbet.

 • Na jakim sprzęcie działasz?

Aktualnie jest to Sony A7 ze szkłem 50/1.4. I choć oczywiście w torbie jest kilka innych obiektywów i dodatków, ten zestaw jest moim ulubionym do portretów.

 • Czy udzielasz prywatnych lekcji o fotografii?

Jeśli tylko chcesz o coś zapytać, pooglądać, jak pracuję na sesji, chciałbyś się czegoś dowiedzieć o moim systemie pracy – pisz, chętnie Ci pomogę!

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, po prostu

Pytaj!

Reklamy